O nas

Stowarzyszenie Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego założyliśmy, aby pomagać właścicielom biznesów cateringowych w dalszym ich rozwijaniu, a restauratorom i innym inwestorom planującym rozpocząć swoją przygodę z cateringiem dietetycznym – w ich starcie i rozwoju. Obszar naszej działalności obejmuje m.in. działania edukacyjne, ujednolicanie standardów jakości, wymianę doświadczeń oraz reprezentowanie branży wobec innych podmiotów – prywatnych i publicznych.

Polska branża cateringu dietetycznego przez ostatnie lata odnotowuje bardzo dynamiczny wzrost – na początku 2020 roku wartość tego sektora rynku szacowana była na około miliard złotych. Obecnie w naszym kraju działa ponad 500 firm o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym.

Rozwój branży cateringu dietetycznego w Polsce odbywa się obecnie w warunkach nasilonej konkurencji między wieloma podmiotami, z czego zdecydowana większość to małe i mikro firmy. Ale konkurencja to nie wszystko, bo w dłuższej perspektywie więcej osiągniemy wzajemnie się wspierając. Pragniemy zapewnić przedsiębiorcom dostęp do najnowszej wiedzy i technologii, wsparcia logistycznego, organizacyjnego, prawnego oraz finansowego. To wszystko dzięki organizacji spotkań, szkoleń czy konferencji w formule akademii wiedzy menedżera firmy cateringowej – tłumaczy Marek Lekki, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego.

O ile klienci firm cateringowych mogą korzystać z internetowych porównywarek cateringów, o tyle przedsiębiorcy nie mieli miejsca, które dostarczałoby im pomoc w wyzwaniach, z jakimi mierzą się codziennie prowadząc swoje firmy. W Cateromarkecie wiemy, że dla jednych może to być logistyka dostaw, dla innych marketing, a dla jeszcze innych technologia produkcji lub IT. Reputacja poszczególnych firm cateringowych rzutuje na reputację całej branży, dlatego troskę o jakość usług uważam za najwyższy priorytet w pracach Stowarzyszenia w najbliższym czasie.   – mówi Łukasz Sot, wiceprezes Stowarzyszenia. 

Statutowe cele Stowarzyszenia Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego obejmują także m.in. reprezentowanie interesów przedsiębiorców poprzez uczestnictwo w dialogu z podmiotami mającymi wpływ na kształtowanie regulacji dotyczących branży i współpracę z innymi organizacjami z pokrewnych gałęzi rynku.

Stowarzyszenie powstało w maju 2020 roku z inicjatywy czterech firm: Cateromarket.plFitness CateringInPost oraz Goodspeed.

Zarząd

Marek Lekki – PREZES ZARZĄDU

Ekspert ds. cyfrowej transformacji, absolwent Executive MBA (CEMBA by University of Quebec at Montreal i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (systemy IT, aplikacje i bazy danych) oraz MISH Uniwersytetu Warszawskiego (mgr psychologii i socjologii). Autor transformacji cyfrowej Fitness Catering (ponad 10-krotny wzrost obrotów w 2 lata), promotor technik marketingu zautomatyzowanego do budowania wartości klienta w e-commerce. Wcześniej: ponad 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu badań marketingowych w UK i w Polsce, dyrektor zarządzający instytutu badawczego ARC Rynek i Opinia.

Łukasz Sot – WICEPREZES ZARZĄDU, SKARBNIK

Niezależny ekspert ds. cateringu dietetycznego, współzałożyciel pierwszej w Polsce porównywarki cateringów dietetycznych Cateromarket.pl; entuzjasta zdrowego odżywiania i holistycznego rozwiązywania problemów. W życiu hołduje zasadzie, że nie ma drogi na skróty i że nie ma – niestety – uniwersalnej diety cud. Na każdym kroku powtarza, że szczupła sylwetka jest „efektem ubocznym” dobrze dobranej diety , którą należy stosować przez całe życie. Jest przeciwnikiem bezmyślnego odchudzania i drakońskich diet redukcyjnych, które mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych w zamian oferując, tylko chwilową, poprawę wyglądu. Fan zdrowych tłuszczów. Nigdy nie kupuje produktów spożywczych, w których składzie znajdują się cyfry i słowa, których nie potrafi wymówić.

Jerzy Robert Bonalski – WICEPREZES ZARZĄDU, SEKRETARZ
Sylwester Rypina – WICEPREZES ZARZĄDU

KOMISJA REWIZYJNA

Wojciech Matwiejczuk
Szymon Jerzy Ambroziewicz
Paweł Rypina

ORGAN SPRAWUJĄCY NADZÓR: PREZYDENT M.ST. WARSZAWY

Sposób reprezentacji

Do składania oświadczeń woli zarówno w sprawach majątkowych jaki i nie majątkowych w imieniu stowarzyszenia upoważnionych jest dwóch członków zarządu działających łącznie. Stowarzyszenie może także reprezentować na zewnątrz pełnomocnik, który w zakresie swoich uprawnień trudni się doradztwem prawnym lub osoba przewidziana w przepisach kodeksu postępowania cywilnego upoważniony do danej czynności przez prezesa zarządu oraz innego członka zarządu, działających w tym celu łącznie.